فریمورک Aurelia چیست؟ -کاربرد فریمورک Aurelia

۳۰ آبان ۱۳۹۸

معرفی فریم ورک Aurelia

جاوا اسکریپ، قدرتمندترین فناوری اسکریپت نویسی است که بطور گسترده توسط توسعه دهندگان اورلیا  در توسعه وب مدرن استفاده می شود. طبق آخرین آمار توسعه وب سمت مشتری ، نسبت استفاده از فناوری جاوا اسکریپت در توسعه وب سمت مشتری حدود 96.2٪ نسبت به کل فناوریهای برنامه نویسی سمت مشتری است. در زمان نگارش این مقاله، تعداد کل

جاوا اسکریپت هایی که براساس مخزن GitHub ساخته شده بودند، در حدود57میلیون بود.

برای تأمین این تقاضای عظیم، صدها فریم ورک، کتابخانه و ابزار جدید جاوا اسکریپت در بازار معرفی می شود. در میان این فریم ورک ها، فریم ورک اورلیا، زیاد جای بحث دارد.

 اطلاعاتی در رابطه با فریمورک Aurelia

اورلیا، یک سیستم عامل جاوا اسکریپت منبع باز است که از ویژگی های غنی، قابلیت ها و ماژول های جاوا اسکریپت مدرن

 بهره می برد. این نرم افزار با اِکما اسکریپت یا  ECMAScript توسعه یافته و از آخرین استانداردهای توسعه نرم افزار مانند

DOM, W3C Web Components, ES+2015 و دیگر نرم افزارها پشتیبانی می کند.

جاوا اسکریپت اورلیا، یک فریم ورک جاوا اسکریپت است، که ویژگی ها و قابلیت های بی شماری را ارائه می دهد که سایر فریم ورک ها قادر به ارائه ی آن نیستند. فریم ورک جاوا اسکریپت اورلیا، در سال2015توسط راب آیزنبرگ، یک پیشکسوت در صنعت معرفی شد، که پیش از این به طور گسترده روی پلتفرم جاوا اسکریپت اورلیا کار می کرد. پلتفرم اورلیا،

 محصول شرکت Durandal Inc است.

این شرکت با داشتن تجربه گسترده  در رابطه با سیستم عامل های موجود جاوا اسکریپت، دانستن نقص ها و مشکلات آن، یک فریم ورک جاوا اسکریپت را معرفی کرد که دارای ماژول های جاوا اسکریپت مدرن برای توسعه سریع  موبایل، مرورگرها و برنامه های دسکتاپ است. این پلتفرم به توسعه دهندگان اورلیا، انعطاف پذیری بیشتری برای ایجاد برنامه های کاربردی حرفه ای ارائه می دهد.

 ویژگی های فریمورک Aurelia

فریم ورک اورلیا، به دلیل ویژگی ها و قابلیت های عالی که در اختیار توسعه دهندگان و شرکت های اورلیا قرار می دهد، به

خوبی شناخته شده است. برخی از ویژگی های بارز فریم ورک  جاوا اسکریپت اورلیا در زیر آورده شده است:

1- از اجزای HTML و همچنین افزودن ویژگی به HTML ، پشتیبانی می کند.

2-کاملاً مستقل از وابستگی های خارجی است و از تست داخلی و همچنین قابلیت تست پایانی پشتیبانی می کند.

3-ماهیت بسیار گسترده ای از اجزای سازنده، که می توانند به راحتی تنظیم شوند و از طراحی شما حذف شوند تا برنامه شما دقیقاً مطابق با شرایط مورد نظر باشد.

4-پشتیبانی از ابزارهای مختلف، مجموعه پلاگین ها، ترکیب UI و دیگر موارد

5- مطابق با استانداردهای وب، مانند الگوهای کامپوننت ES5 / ES6 و W3C، DOM AP است.

6-یک بستر توسعه جامع با قابلیت های مطلوب مانند مسیریابی، قالب بندی، تزریق وابستگی، دیالوگ های معین، اعتبار سنجی، مجازی سازی یو ال و سایر موارد

7.ادغام با دیگر سیستم عامل های محبوب جاوا اسکریپت، کتابخانه ها و ابزارهایی مانند

ctJS، JQuery، Materialize CSS، Polymer و سایر موارد دیگر سازگار است.

اورلیا، ویژگی های خوب و جذاب دیگری دارد که آن را به یک پلتفرم عالی جاوا اسکریپت برای توسعه دهندگان نرم افزار در صنعت توسعه وب مدرن تبدیل می کند.

نمونه های موفق پروژه ی Aurelia

مثال های بسیاری از نمونه پروژه های موفقیت آمیز وجود دارد که از شهرت خوبی در بازار برخوردارند. در میان این پروژه ها، چند مورد در زیر ذکر شده است:

DingoPM وبسایت

این یک وب سایت ردیابی و حل مسئله پروژه است، که به شما در حل سریع مشکلات مدیریت پروژه کمک می کند. این سرویس مبتنی بر ابر است که در آن ذینفعان این پروژه با بسیاری از ویژگی ها مانند فید پیگیری موضوع، انجمن بحث و گفتگو، وضعیت مسئله و موارد دیگر به یک صفحه تعاملی دعوت می شوند. این وبسایت از اجزای اورلیا استفاده می کند که یک تجربه کاربری خوب را ایجاد می کند.

BeatMaker وبسایت

این وب سایت با استفاده از جدیدترین اجزای جاوا اسکریپت ساخته شده است. این نرم افزار مبتنی بر وب درام و نرم افزار میکسر صوتی است که می تواند به شما کمک کند در پروژه های موسیقی خود ریتم آهنگ را تنظیم کنید. همچنین خوب است که در رابط کاربری گرافیکی ساده از انواع مختلف کنترل ها برای ایجاد ریتم مورد نظر استفاده کنید.

Hacker News Clone

این وب سایت خبری برای تفریح ​​و به روز رسانی هکرها است. و با استفاده از تایپ اسکریپت در پلتفرم اورلیا ایجاد شده است. این سایت از وب های  دیگر به عنوان پشتیبان استفاده می کند. این تنها یک سایت عالی نیست، بلکه در بین هکرها نیز محبوب است.

همانطور که می دانیم صدها پلتفرم جاوا اسکریپت در بازار وجود دارد که انواع مختلفی از قابلیت ها را به توسعه دهندگان نرم افزار ارائه می دهند و از نظر توسعه دهندگان نیز بسیار محبوب هستند. بنابراین، چه ویژگی خاصی برای پلتفرم جاوا اسکریپت اورلیا وجود دارد که باعث می شود آن را از دیگرپلتفرم ها متمایز کند؟ در اینجا قابلیت های اصلی فریم ورک اورلیا وجود دارد که باعث می شود تا از پلتفرم های دیگر بهتر باشد!

1-یک پلتفرم جامع است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا یک پلتفرم، کنترل ها و برنامه های سفارشی با آزادی و خلاقیت ایجاد کنند.

2- قابلیت تست های عالی مانند تست واحد، تست ادغام، تست نهایی و سایر موارد را ارائه می دهد.

3- روتر سمت سرور قدرتمند برای مدیریت ترافیک ارائه می دهد.

4-حاوی کتابخانه بزرگ با کدهای ماژورال است که آن را برای طراحی خلاقانه مفیدتر می کند.

5- به راحتی با سایر پلتفرم ها، کتابخانه ها و ابزارهای جاوا اسکریپت ادغام می شود.

6- سریعتر از هر پلتفرم دیگر جاوا اسکریپت در بازار است . این نرم افزار با توجه به بسیاری از ویژگی های پیشرفته، سرعت رندرینگ چشمگیر و استفاده کارآمد از حافظه را ارائه می دهد.

7- این تنها پلتفرم موجود در بازار است که به شما این  امکان را می دهد تا جاوا اسکریپت و تایپ اسکریت بیشماری تولید کنید.

8-براساس استانداردهای وب ساخته شده است که به شما این امکان را می دهد تا برنامه خود را طبق استانداردهای جدید تغییر دهید. بنابراین، یکی از سیستم عامل های پیشرفته در بازار است.

فریمورک Aurelia چیست؟ -کاربرد فریمورک Aurelia

نظرات توسعه دهندگان درباره ی فریم ورک Aurelia

یکی از این مزایا، کارکردهای ماژولار و فریم ورک جاوا اسکریپت اورلیا در مقایسه با سایر فریم ورک هایی است که از اجزای یکپارچه برای اجزای برنامه استفاده می کنند. این انعطاف پذیری بسیار خوبی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند. قابلیت روتر یا مسیریابی، یکی از قدرتمندترین نمونه هایی است که نشان میدهد که چرا اورلیا تأثیر خوبی را در ذهن توسعه دهندگان می گذارد.

است. که در مقایسه با سایر پلتفرم ها بی نظیر است . توسعه دهندگان لازم نیست.MVویژگی دیگر اورلیا، رویکرد

برای کنترل مدل های خاص، کنترل کننده های خاصی را تعیین کنند. فقط نامگذاری برخی مدلهای نمونه کافی است. این باعث صرفه جویی در وقت و تلاش تان می شود.

لازم نیست که یک روتر فیزیکی برای ترکیب UI یا رابط کاربری داده محور و مسیریابی پویا در هنگام استفاده از فریم ورک

اورلیا داشته باشید. این امر می تواند از طریق یک روتر سرور بسیار قدرتمند انجام شود، که می تواند چندین مسیر را از

طریق  (router view (RV بپیماید. بنابراین، استفاده از اورلیا، مبلغ قابل توجهی را برای توسعه دهندگان و شرکت ها

جهت استفاده از قابلیت های مسیریابی صرفه جویی می کند.

برخی از ویژگی های مهم دیگر که تأثیر بسیار خوبی در ذهن توسعه دهندگان گذاشته است ، شامل پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی کامپیوتری HTML  و قابلیت های اتصال داده است. بسیاری از شرکت ها به دلیل ویژگی های قدرتمند ،

قابلیت های قدرتمند و مزایای بی شماری که برای کسب و کار ارائه می دهند، به دنبال استخدام توسعه دهندگان اورلیا

برای پروژه های مبتنی بر جاوا اسکریپت هستند.

Source : https://blog.resellerclub.com/introduction-to-aurelia-framework/